O mně

Mou vášní je tvoření z papíru. Ať už vážu knížku, paspartuji fotografie, nebo vyrábím dekorace do pokojíčku svých dvou dcer, je to činnost, která mě nesmírně baví a naplňuje. Při tvorbě zapomínám na čas, soustředím se na tady a teď, relaxuji, těším se na výsledek, který mi bude dělat radost.

Ne vždy jsem si ale uvědomovala, že tvoření je právě to, na co bych si měla najít čas, co mi přináší tak důležitý pocit seberealizace. Papír jako materiál mi přirostl k srdci na střední škole, kde jsem studovala obor restaurátorství knih. Tento obor jsem však opustila a vystudovala jsem pedagogickou fakultu.

Veškerý pracovní čas jsem věnovala přípravě na hodiny, úmornému opravování písemek a nutné administrativě. Své dovednosti s vázáním knih jsem využila jen na odpoledním kroužku, kde jsem pro děti vedla knihařskou dílnu. Ráda jsem sledovala, jak jim pod rukama vzniká jedinečné dílko, na které jsou pyšné. Soustředí se, dávají si záležet, poznávají, co lze z papíru vytvořit, a získávají ke knížkám daleko hlubší vztah.

Na mateřské dovolené mi došlo, že se musím k tvoření vrátit, že mi nesmírně chybí a je to jedna z věcí, která mě dokáže odpoutat od každodenního kolotoče vaření, úklidu a péče o děti. Kromě knižní vazby jsem papír začala využívat i k vytváření nejrůznějších dekorací a doplňků. Tvořím obrazy inspirované metodou iris folding, naučila jsem se pracovat s plotrem.